Úvod Prevence hypertenze

Prevence hypertenze

Z předešlého vyplývá, že prevence vzniku vysokého tlaku krve je do jisté míry možná. Je důležité vytvořit si správné životní návyky, které vedou ke zdravému životnímu stylu. Mezi nejdůležitější patří, vyhýbat se škodlivinám, kouření, nadměrnému pití alkoholu a kávy, jedení tučných a slaných pokrmů. Příjem kalorické hodnoty stravy by měl odpovídat výdeji. Pohyb a odpovídající odpočinek je pro každého člověka velmi důležitý.

Je vhodné osvojit si asertivitu, schopnost konstruktivně a hlavně v klidu řešit problémy, správným způsobem ventilovat agresi, pokud možno vyhýbat se stresům. Nepřecházet nemoci, včas se léčit.

Některé přípravky a doplňky stravy mohou pozitivním způsobem snižovat již vzniklou hypertenzi nebo jí předcházet. Mohou to být přípravky na přírodní bázi (bylinné čaje, tablety či kapky vyrobené z rostlinných produktů). Známé je působení kustovnice čínské a šťávy z aloe vera. Obecně všechny přípravky, které snižují hladinu cholesterolu, jsou krevnímu tlaku prospěšné.


Diskuse (8 komentářů)

veronika, (01. 05. 2011 15:42) Reagovat
Dobrý den, mam schizofrénii a trpim vysokým tlakem v napětí mam 222/156.lécim se na obojí,ale tlak mam kolísavý,146/104.Co mam proto ještě dělat?? :cry:
alena, (20. 08. 2012 06:59) Reagovat
Prevence je důležitá, bohužel mnoho lidí se k ní uchyluje, až když má problémy. Můj manžel (je mu 30) kouří, jí tučná jídla, nesportuje a nebrání se ani alkoholu a já z toho občas šílím. mají totiž v rodinně vysoký tlak. Nechápu, proč se víc nesnaží, ale to musí chtít sám...:(
Vendula, (25. 08. 2012 14:12) Reagovat
tak hodně lidí hazarduje, ať už jakkoliv se svým životem. Člověk může vychovávat v tomto směru děti, ale ne dospělí. Každý člověk si na to musí přijít sám. Já jako mladá, také moc na zdraví nedbala, ale postupně s věkem si to stále více uvědomuju.
Ilona, (26. 09. 2012 07:35) Reagovat
Stejně se nemůžeme vyhnout všem rizikovým faktorům. Samozřejmě je dobré zaměřit se na nějakou prevenci, ale nic se nemá přehánět. Člověk by také měl z toho života něco mít.
Hedvika, (04. 10. 2012 09:59) Reagovat
Tak já si myslím, že člověk může mít ze života něco, i když nepije alkohol, nekouří, nejí tučná jídla a pohybuje se. Naopak si myslím, že aktivní lidé si život mnohem více užijí.
Roman, (11. 12. 2012 09:36) Reagovat
to mohu jen potvrdit. Člověk si říká, co by z toho života měl, kdyby se pořádně nenajedl, ale to si říká, dokud nezkusí žít zdravě. Já jsem si, resp. manželka (kvůli mému vysokému tlaku) mi uzpůsobila jídelníček. Nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslel, dá se vařit i chutně. Navíc nejsem tak často unavený a celkově jsem líp naladěný.
Vendy, (28. 03. 2013 07:32) Reagovat
Můj problém je právě v tom, že ani dietně vařit neumím, nebo mě to hlavně ani nebaví. Mám radost, když uvařím něco, nad čím si manžel i děti pomlaskávají, a kdybych jim připravila brokolici, kuskus, nebo něco takového, tak asi nadšeni nebudou. I když vím, že my s manželem bychom potřebovali alespoň trochu zhubnout.
Marie, (10. 05. 2013 06:01) Reagovat
Mám stejný problém. Jsem naučená vařit poctivou českou kuchyni, ale dietně mi to moc nejde. A jak říkáte, když si rodina pomlaskává na svíčkový je to příjemná odměna.:)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Hypertenze.net
Kontakty